Mit is jelenthet esetünkben az „alternatív”, miben vagyunk, vagy szeretnénk mások lenni?

A dolog igen egyszerű. Környezetünkben sokféle vélemény élhet a közéletünkkel,közgondolkodásunkkal kapcsolatban.

 A „hivatalos” vélekedés azt sugallja, hogy aki a köz irányításában részt vesz, az a lehető legjobban végzi dolgát, mások kritikái legfeljebb csak hátráltathatják közösségünket a szép

jövő építésében.Ez valóban szép gondolat lehetne, csak nem mindegy, hogy azt a „jövőt”, ami a jelen rendjén alapul, ki mennyire érzi sajátjának.

 Az sem mindegy, hogy a közösség kommunikációja mennyiben felel meg a valós folyamatoknak, és mennyiben szolgálja csak a torz egyéni érdekek érvényesítését.

A sokéves beidegződéseken változtatni túl gyorsan nem lehet, viszont jelezni kell, ha az út, amin járunk, egyre járhatatlanabb. Ha ezt nem tesszük, csak homokba dugjuk a fejünket, nem kell csodálkozni azon, hogy mindig lesznek olyanok, akik a lehetőségeiket kihasználva, egyre egészségtelenebb lelkületű, anyagilag pazarló közéletet alakítanak ki, ami csak keveseknek nyújthatja azt a védelmet és békét, ami egy valódi otthonnak a feladata, pedig ez a település valamennyiünk közös otthona kellene, hogy legyen.

Ezen a felületen igyekszünk olyan gondolatoknak teret adni, amik megmutatják, hogy léteznek sokszínű vélemények, gondolatok, amik nem feltétlenül kibékíthetők egymással, de

lehetőséget biztosítanak egy őszintébb, nyíltabb párbeszédre épülő közösség építésére.